Niksar Belediye Baskani Özdilek Özcan, yüzde 85’i  Avrupa Birligi hibe destegi ile AB entegre su projesini hayata geçireceklerini söyledi.

Niksar Belediye Baskani Özdilek Özcan, Etüt Proje Müdürlügü ekibi ile Ayvaz Su Isletmesi’nde düzenledigi toplantida AB Projeleri ile Kalkinma Ajanslari projeleri ve yapilacak restorasyonlarla ilgili kararlar aldi. Baskan Özcan, Niksar’da birçok projenin önümüzdeki yillarda hayata geçecegini ifade ederek, “Bunlardan en önemlisi AB Entegre Su Projesidir. Maksimum yüzde 85 Avrupa Birligi Hibe destegi, yüzde 6 Çevre ve Sehircilik Bakanligi hibe destegi, yüzde 9 Niksar Belediyesi destegiyle gerçeklestirilecek. Proje kapsaminda 100 km kanalizasyon hatti, 50 km içme suyu hatti, 30 km isale hatti, 10 km yagmur suyu hatti, atik su aritma tesisi, 2 adet terfi istasyonu, yeni su depolari yapilacak. Ayrica yapilacak sistem AB standartlarinda olacak ve kamerali sistemlerle arizalar tespit edilecek” dedi.

( http://www.milliyet.com.tr/niksar-da-ab-entegre-su-projesi-tokat-yerelhaber-1162527/ )

Bu haber ve içerikle birlikte iletilen tüm görseller ve ekler, bağlantıda verilen kişi ya da kuruma özel olup Niksar Su Projesi’ni uygulayan ve fonlayan kurumların ve bu kurumlar vasıtasıyla görevlendirilmiş kişilerin resmi görüşünü yansıtmaz.

Test

Form Gönderimi

Tamam